I. liga, 3.4.2010 Bělá - Janovice 5 : 5:

D. Čukan EbhQg (05.04.2010 15:44): Sestavy :
domácí - 1D Kapitola J., Rožek D./2D Petr, Kapitola M./3D Červinka, Rožek M.(Kašpar)/1T Kapitola J., Remeš, Rožek D. (Kašpar, Sedliak)/2T Červinka, Rožek M., Petr (Kapitola M., Rabas)/S Petr
hosté - 1D Macura, Růžička/2D Bohatý, Turek/3D Bytel, Podstatný (Šizling)/1T Bytel, Růžička, Macura/2T Šizling, Turek, Bohatý/S Macura

Vývoj skóre : 1:0 (10:5,10:7),2:0 (10:9,10:7),2:1 (9:10,3:10),2:2 (8:10,7:10),3:2 (9:10,10:9,10:6),3:3 (10:7,9:10,6:10),4:3 (10:9,10:9),4:4 (9:10,2:10),5:4 (10:6,10:9), 5:5 (8:10,5:10).

Sestava hostů doznala proti loňsku několika změn, a tak absence Franice mohla být pro domácí značnou výhodou.
V 1D-1D udrželi hosté vedení jen do 2:3, pak domácí 4 body v řadě odskočili a set hladce získali velmi dobrým výkonem. Ve II. setu trval vyrovnaný průběh do 4:4, pak opět dvoubodový trhák domácích a hladké vítězství. V 2D-2D jsme nejdříve pořád dotahovali vedení hostů, jen jednou jsme vedli (7:6), ale kluci dokázali v koncovce zabojovat a z 8:9 set i s trochou štěstí (jeden útok hostů vyhodila páska) získat. Ve II. setu se již hrálo podle domácích not (4:1,6:3,9:6) a bylo tady nečekané vedení. Následující trojky nás ale vrátili na zem! V 1T-1T se I. set vyvíjel nadějně, většinu setu jsme vedli, ale Macura se rozehrál k výbornému výkonu, několikrát využil špatně postavený blok a hosté po "infarktové" výměně při 9:9 set šťastně (ale zaslouženě) získali. Naši trojku to výrazně nalomilo a Macura nás ve II. setu doslova deklasoval, nepomohla ani střídání. Ve 2T-2T začli lépe hosté (1:3), ale M. Petr dokázal úspěšnými útoky otočit stav (5:4). Vzápětí však 2x chyboval a Bohatý 1x vytloukl náš blok. Ještě jsme dokázali snížit na 7:8, ale víc už nešlo... Ve II. setu Martin 2x chyboval hned v úvodu (1:4), ykusili jsme střídání, při 2:6 ještě jedno (dvojnásobné). To sice přineslo zlepšení a snížení rozdílu, nikoli však zvrat, a vše jsme "dorazili" zkaženým podáním na závěr! Do 3D-3D již oslabené lavičce hostů nezbylo moc kvality, ale přestože jsme přesně věděli, co od hostující sestavy čekat, hráli jsme jako "ponocní" - bez koukání (trefovali jsme hráče), se spoustou chyb v mezihře i útoku...Při stavu 4:7 přišlo střídání a částečné zlepšení, ale i když jsme dotáhli na 9:9 a mohli zakončit, set získali hosté. Ve II. setu už jsme od začátku měli navrch, byť jsme asi 5x nedokázali i snažší výběry dostat do kurtu. Až ve III. setu konečně kluci zahráli podle představ a drama už se nekonalo. V S-S se lámalo utkání, byl to jeden z nejkvalitnějších duelů dne. Domácí v něm zahrál výborně, ale podlehl skvělému soupeři. Vše se rozhodlo v koncovce II. setu, kdy Martin nedokázal dohrát set (a zápas) z 9:7 (jeden bod dokonce získal v singlu málokdy vídaným úspěšným blokem), protože soupeř zahrál úžasné míče. Ve III. setu už v laufu hrající Macura dominoval. V zápase 1T-2T jsme konečně získali bod i ve trojkách - Jirkova formace díky trpělivé hře a bodům obou smečařů hosty přetlačila. V 2T-1T ale Macura pokračoval ve svém koncertu a když těsně získal I. set, ve II. už to byl "masakr". Perličkou v tomto zápase bylo rozhodnutí sudího Blahy, kterému sudí Křepelka na druhém kolíku signalizoval, že Macurův míč letěl celým objemem mimo kolík, ale Blaha nařídil nový míč, protože on to od svého kolíku přes celou šíři hřiště viděl jako dobrý míč!?! Vše měly rozhodnout závěrečné dvojky. V 1D-2D domácí elitní sestava svůj úkol zvládla. V I. setu si kluci hned na začátku udělali klidný náskok (3:0) a v pohodě set získali. N začátku II. soupeř zlepšil obranu a vedl (2:4), až při 5:5 jsme poprvé šli do vedení, pak jsme trochu lehkovážně prohospodařili náskok 9:7, ale III. set už David nepřipustil. V 2D-1D domácí v I. setu urputně bojovali o vítězství, ale nejlepší hráč utkání Macura svým výkonem převážil jazýček vah na stranu hostů a po ztrátě I. setu naše hra ve II. setu upadala a zápas se dohrál v režii hostující sestavy.
Na začátek sezony se hrálo za krásného počasí na velmi dobře upraveném venkovním kurtu kvalitní utkání, cca 25 diváků tleskalo výkonu obou mužstev. Sudí Křepelka a Blaha utkání odřídili solidně.
K následné oslavě mých padesátin byl bodík pěkným dárkem, byť jsem neměl úplně jasno v tom, zda jsme ho získali nebo naopak ztratili.