I. liga, 24.4.2010 Č. Brod - Bělá 6:3:

D. Čukan EbhQg (25.04.2010 13:12): domácí - 1D Kaděra M.,Janík/2D Cibulka,Cmíral/3D Sýkora,Vedral/1T Kaděra M.,Sýkora, Cibulka/2T Majer,Janík,Cmíral (Vokáč,Vedral)/S Vedral
hosté - 1D Petr,Kapitola M./2D Kapitola J.,Rožek D./3D Rožek M., Kašpar (Červinka)/1T Petr,Remeš,Červinka M./2T Kapitola J.,Rabas,Rožek D.(Rožek M.)/S Petr

Vývoj skóre : 1:0 (10:6,10:7),1:1 (10:7,8:10,8:10),2:1 (10:5,10:7),2:2 (10:8,4:10,8:10),3:2(10:6,10:9),4:2 (10:5,6:10,10:8),5:2 (10:8,9:10,10:8),5:3 (9:10,6:10),6:3 (10:7,6:10,10:7).

Loni jsme zahráli v Č. Brodě snad nejhorší výkon sezony, takže domácí asi očekávali snažší utkání a hladké vítězství. V 1D-1D nic nenasvědčovalo tomu, že by to tak nemělo být. Domácí byli mnohem jistější na míči a předčili nás v jistotě i pestrosti hry, oba zahráli téměř bezchybně. I I. set zápasu 2D-2D se vyvíjel podobně, byť už to byl urputnější boj. Od II. setu nám změna taktiky v obraně a zpestření útoku přinesly vedení, všichni na kurtu dřeli a byl to výborný zápas. Ve III. setu David servisem několikrát donutil Cmírala k horšímu příjmu (1x zkazil, 1x neproměnil) a hosté zápas získali. V 1T-1T byli opět pány na kurtu domácí borci. My jsme se neprosazovali v útoku (naopak několika chybami jsme pomohli soupeři), Cíba chytře "používal" blok. V II. setu jsme ze začátku hráli lépe a drželi krok, ale dvě chyby uprostřed setu (z 5:4 na 7:4) rozhodly. V 2T-2T byl opět v I. setu o kousek lepší soupeř, trochu nám vázla náhra. Změna sestavy na začátku II. setu se povedla, kluci se rozehráli k výbornému výkonu a domácí v tomto setu smázli. Ve III. exceloval David - 4x dostal dobře nahráno, 4x dal bod, až ten poslední bod zápasu "zařídili za nás domácí (páska vyhodila kraťas do autu) a bylo opět vyrovnáno. Vstup do 3D-3D jsme ale měli tragický - Lukáš nedokázal setřást nervozitu, párkrát místo důrazné smeče poslal přes síť "babolet" a domácí trestali (4:0 a střídání). Pak už to šlo, snížili jsme dokonce na rozdíl 2 bodů, ale chyby v mezihře nás zařízly. II. set byl bojovný z obou stran a velice vyrovnaný. Při 9:9 však Červa nedokázal vybrat slaboučký útok Vedrala - škoda, ve III. setu mohla být šance, neboť domácí ztráceli jistotu... V souboji S-S to bylo domácí mládí proti zkušenosti. V I. setu domácí mladík vykouzlil několik skvělých útoků a velmi dobře přijímal. Ve II. už jsme jeho styl přečetli, změnili jsme servis a vypadalo to na jasný obrat, ale ve III. setu předvedl Martin 2 nepochopitelné zkraty - nejprve při 6:5 zbrkle napálil míč do sítě a pak při 8:7 dal z dobrého příjmu dlouhý aut... Souboj 1T-2T přinesl nejhezčí a nejdramatičtější duel dne, který měl všechno - napětí, bojovnost, skvělé zákroky obran, vynikající razantní i technické útoky. Škoda, že ho ukončila jediná zásadní chyba rozhodčích. Při 9:8 míč z naší strany dopadl na lajnu, sudí Profous si to důkladně kontroloval, až nestihl pohlídat následující míč. Kaděra zahrál do bloku, míč se od něj svezl po síti na zem a min. půl metru se koulel, než ho Kaděra špičkou nadzvedl!! Pan Profous v tu chvíli ještě pořád ukazoval, že ten předešlý dopad byl dobrý a sudí Šída přes celý kurt "viděl", že míč odskočil!!! Nezarazila ho ani reakce domácích, kteří v tu chvíli prakticky přestali hrát, a nechal pokračovat ve hře. Rozhození hosté si nedokázali dobře připravit útok a domácí ten další už proměnili - místo 9:9 konec! V 2T-1T se ještě hosté vzepjali k odporu, výborně zahrál Červa, který trojku skoro celou odtáhl a donutil tak rozladěného a z předešlých duelů otráveného M. Petra alespoň k bojovnosti v poli. I. set byl téměř celý bod za bod se šťastnějším koncem pro nás, II. už měl výborně hrající Červa podpořený velice dobrou náhrou M. Remeše plně ve své režii. I následující duel 1D-2D přinesl výborný zápas-aby taky ne, vždyť hrály elitní sestavy obou soupeřů. V I. setu jsme udělali dvě hrubky a to domácím stačilo, ve II. naopak pomohli dvěma oni nám. Ve III. setu stálo 2x u domácích štěstí, když prudké smeče Janíka se k nám překulili přes pásku a Jirka už nestačil zareagovat, byť na ty původní rány vybíhal dobře a včas. V závěru setu udělal Jirka chybu v náhře a Kaděrův blok úřadoval (z 8:7 na 9:7), pak jsme z nedobře připraveného útoku neproměnili a domácí ano.
Přes porážku jsem po zápase kluky pochválil, protože jsme předvedli letos nejlepší výkon a prohráli jsme jenom proto, že soupeř byl ještě o něco lepší.
Kromě již zmíněné chyby utkání odřídili výše jmenovaní sudí korektně a velmi dobře. Kolem třicítky přihlížejících fandů muselo být s pěkným nohejbalem spokojeno.