I. liga, 2.5.2010 Janovice - Bělá 6 : 2:

D. Čukan pkeUa (04.05.2010 11:54): Sestavy :
domácí - 1D Macura,Růžička/2D Franic,Turek/3D Bohatý,Kalný (Podstatný)/1T Macura,Růžička,Kalný (Bohatý)/2T Podstatný,Turek,Franic/S Macura
hosté - 1D Petr,Kapitola M./2D Kapitola J.,Rožek D./3D Rožek M.,Kašpar/1T Petr,Rožek M.,Rožek D./2T Červinka,Rabas,Kapitola J. (Kapitola M.,Sedliak)/S Petr

Vývoj skóre : 1:0 (10:6,10:8),1:1 (9:10,10:8,7:10),1:2 (7:10,10:9,5:10),2:2 (10:6,10:4),3:2 (7:10,10:7,10:8),4:2 (10:9,10:6),5:2 (10:5,10:7),6:2 (10:9,10:8).

Domácí nutně potřebovali bodovat, pokud mají mít šanci na první čtyřku, my se zase nutně potřebujeme chytnout, aby z mužstva spadla "deka" z řady prohraných utkání.
Úvod utkání byl tudíž docela napjatý aoboustranně neklidný. V 1D-1D však domácí brzy chytli fazónu (pomohli jsme jim k tomu 3 kiksy v řadě) a první set byl "na jednu branku". Ve II. jsme sice kladli urputnější odpor, ale vlastních nvynucených chýb jsme se nevyvarovali a domácí hráli spolehlivě. Ve 2D-2D však Jirka a David zabojovali, byť se jim nedařilo úplně nejlíp a několikrát rovněž zkazili. Naštěstí i Franic 2x pomohl a první set jsme šťastně urvali. Ten II. byl až do 6:6 vyrovnaný, pak přišla naše chyba, následoval neproměněný útok a šlo se do III. setu. V něm Franicův první kraťas zastavila páska, pak David chytil smeč a zakončil, což už klukům stačilo a set v klidu dovedli k výhře.Do 1T-1T nastoupila nově složená sestava a začala jako z partesu. M. Petr byl jako vyměněný, zahrál jako už dávno ne a I. set byl hladce náš. Domácí ale ve II. přitlačili, Macura zahrál několik skvělých míčů a, byť těsně, set vydřel soupeř. Ve III. ale M. Rožek vyplazil 2 skvělé Macurovy kraťasy, Davidovi naopak bodový kraťas vyšel a odpor domácí sestavy se zlomil. Po prvé po dlouhé době jsme nemuseli dotahovat, ale v 2T-2T to pro naši trojku neznamenalo vůbec žádnou výhodu - kluci totiž byli vystresovaní sami ze sebe, strašně kazili, nic se nevedlo a ani střídáním se to nezměnilo. Zlomovým zápasem utkání byl souboj 3D-3D. Hosté začali velmi dobře, klidně a s přehledem yískali I. set. Domácí ve II. setu poslali na kurt místo Kalného Podstatného a s jeho hrou jsme se nedokázali až do konce vyrovnat a eliminovat ji!? Přes jeho solidní blok se klukům hůř prosazovalo, nedokázali jsme ho ubránit s blokem ani bez něj, domácí to zkrátka hráli chytře.
Zlomovým bodem zápasu byl kiks M. Rožka ve III. setu, když při 7:6 zkazil pokus o kraťas a dvoubodový náskok domácí udrželi.
Závěrečné trojky už jsme opět hráli pod tlakem. V 1T-2T jsme nastoupili s jiným nahrávačem a v I. setu se kluci trochu hledali (3:0,5:1). Pak se ale chytli a začali hrát dobře. Bohužel to nevydrželo. Ve II. setu jsme vedli 2:4, ale dva Červovy kiksy stav srovnaly. Pak jsme naposled odskočili na 4:6, ale Červa už "režii" setu nepustil - 2x se nechal naivně vytlouct na bloku, 3x dal aut (ani tajm jeho "řádění" nepřerušil-nechal jsem ho to dohrát, aby se měl z čeho poučit) a bylo hotovo.
V 2T-1T ještě kluci zkusili zabojovat, ale nedokázali už zopakovat svůj výkon a těsně podlehli.
Utkání před cca 20 diváky odřídili sudí Červený a Šlehofer s několika chybami, když zejména 2. sudí se místo hlídání sítě většinou "kochal míčem".
Jako již tradičně u těchto soupeřů však hráči korektně přiznávali chyby, které někdy rozhodčí nepostřehli, takže utkání mělo bezkonfliktní průběh.