I. liga, play-out 11.9.2010 Bělá - Solidarita 4 : 5:

D. Čukan EbhQg (12.09.2010 14:41): Sestavy :
domácí - 1D Kapitola J.,Rožek D./2D Petr,Kapitola M.(Červinka)/1T Červinka,Remeš,Kapitola J./2T Petr,Rožek M.,Rožek D.(Kašpar)/S Rožek D.
hosté - 1D Novák,Kleandr(Kupský)/2D Průcha,Ungermann/1T Kačírek,Simon,Ungermann/2T Novák,Kupský,Průcha/S Ungermann

Vývoj skóre : 1:0 (10:7,10:7),1:1 (7:10,4:10),2:1 (5:10,10:8,10:9),3:1 (7:10,10:7,10:9),4:1 (10:7,4:10,10:8),4:2 (7:10,8:10),4:3 (7:10,6:10),4:4 (9:10,6:10),4:5 (8:10,9:10).

Utkání svým průběhem až příliš připomínalo první souboj soupeřů ze začátku sezony, což v play-out asi nikdo nečekal. Do 1D-1D vstoupili domácí lídři nejistě a nervózně (1:3), ale rychle jsme našli slabinu a zápas měli pod kontrolou. V 2D-2D měla domácí dvojice slibný začátek, ale v půli setu několika našich špatných příjmů a netaktických útoků do Vildy zkušení hosté využili a pak už byl duel v jejich režii. Do 1T-1T jsme vstoupili až s přílišným respektem a v I. setu jsme se "hledali". Od II. setu jsme začali hrát pestřeji, přestali jsme bezhlavě střílet do Vildy a využili slabiny v poli i na bloku. Ve III. setu jsme pořád vedli, ale hosté dotahovali a při 9:9 měli obě strany 2x šanci rozhodnout, až při třetím útoku Vildův kraťas z nepřipravené pozice spadl těsně do autu (klika). Ani duel2T-2T jsme nezahájili dobře, 4x jsme chybovali v útoku, několikrát v obraně a soupeř měl navrch. Ve II. setu jsme přestali chybovat, zabrala i obrana a bylo tu další drama III. setu. Při 9:9 se štěstí opět přiklonilo k domácím, když při třetím (!) útoku teč od bloku hostí dopadla mimo hřiště. Hosté byli vývojem zaskočeni, což se projevilo i v I. setu S-S na Vildově výkonu, David tomu bojovným výkonem s několika svělými body (2x i levačkou) napomohl. Ve II. však Ungermann začal riskovat servis i údery až na hranu (a vše mu vycházelo), naštěstí však do III. setu vstoupil lépe domácí borec - ubránil první útok soupeře a šel do vedení, další výměnu Vilda zakončil autem a následně David (opět levačkou!) odskočil na 8:5. Pak ale dal aut a i další míč Vilda proměnil. Vyrovnání ale David razantní smečí ven z kurtu odmítl. Soupeř ještě jednou snížil, ale stejným úderem jako předtím David zápas rozhodl. Zdálo se, že hosté jsou smířeni s porážkou, ale naše trojka jim místo poslední rány nabídla v 1T-2T elixír života. Náš výkon byl tristní, 5 útočných chyb v každém setu, děravá obrana...hostů stačilo jen nekazit a jejich naděje rázem ožili. Následovaly totiž 2 "Vildovy" zápasy a tahoun hostí ani v jednom z nich nezaváhal. V 2T-1T mu pomohla naše mizerná obrana, kterou se nepovedlo zlepšit ani dvojím prostřídáním, v 1D-2D zase pár taktických chyb Jirky, když opakovaně "tloukl" do Vildovy levačky a ten pak neomylně trestal. Přesto jsme věřili, že posledním duelem 2D-1D rozhodneme pro nás, na straně soupeře hrál M. Kleandr se zdravotní indispozicí. Nepřesnou přípravou útoků a zbrklou hrou s řadou chyb jsme se však sami dostali do presu a Michal to nezvládl. S přehledem hrající hosté využili našich chyb a nepřesností a tvrdě nás za ně potrestali!!! Takhle rozehraný zápas ztratit je neomluvitelné!!! K odvetě však pojedeme s vědomím, že rozhodnuto ještě zdaleka není-zkusíme duel prodloužit do třetího dějství a odměnit se tak za podporu třicítce věrných fandů.
Utkání řídili sudí Matyášek a Lokaj a přes několik zaváhání to zvládli solidně.