Play-out 1.ligy, 2.11.2010 Bělá - Žďár n.S. 5:3:

D. Čukan EbhQg (03.10.2010 07:12): Sestavy :
domácí - 1D Kapitola J.,Rožek D./2D Červinka,Petr/1T Petr,Rožek M.,Rožek D.(Kašpar)/2T Červinka,Remeš,Kapitola J./ S Rožek D.
hosté - 1D Sobotka,Vrabec(Srba)/2D Hron,Krátký(Paul)/1T Vrabec,Hron,Krátký(Nejedlý L.)/2T Sobotka,Nejedlý D.,Srba(Paul)/S Hron

Vývoj skóre : 1:0 (10:8,7:10,10:9),1:1 (6:10,10:6,7:10),1:2 (4:10,9:10),2:2 (10:9,10:3),2:3 (10:8,6:10,5:10),3:3 (10:2,10:6),4:3 (9:10,10:8,10:6),5:3 (10:7,10:7).

Byl to typický barážový duel - v začátcích zápasů plný nervozity, pak bojovný s mnoha skvělými obrannými zákroky a vydřenými míči i krásnými výměnami, vyhecovaný a s nejkrásnějšími duely v závěru.
V 1D-1D vstoupil náš elitní debl do zápasu neklidně a trochu "vlažně" (1:3,2:4), ale pak kluci zabrali (7:5) a set si pohlídali. Ve II. ale místo uklidnění Jirka několikrát bezhlavě smečoval přímo na hlavu soupeře (budiž mu omluvou, že asi 2x neměl dobře nahráno) a hosté zvedli hlavu a srovnali, navíc měli ve III. setu útok. Hned ten první jsme však ubránili a šli jsme do vedení, které jsme udrželi až do konce (UFF!). I.set 2D-2D začal vyrovnaně, ale ve střední části jsme 2x za sebou neproměnili a jednou zkazili a velmi dobře hrající hosté set v poklidu získali. Ve II. se karta obrátila - hosté museli dotahovat, znejistěli a každý z nich jednou chyboval. Náskok domácí uklidnil a srovnali. Hosté šli ve III. setu do vedení, my jsme svůj první útok neproměnili a ani ten další nevedl k bodu (5:8). Pak sice kluci snížili, ubránili i další útok (7:8), víc už nám ale elitní dvojka hostí nepovolila. V následujícím duelu 1T-1T měla domácí sestava nevídaný zkrat a v I. setu se po kurtu jen "potulovala", čímž velice dobře hrajícím hostům značně usnadnila práci. Ve II. setu se zdálo, že jsme se "našli" - sázeli jsme bod za bodem a hosté byli bezradní (6:0). První bodík zaznamenali až blokem po střídání, ale stav 8:2 jim nedával moc nadějí. Jenže i tohle jsme "dokázali" promrhat a ani míchání sestavou nebylo k ničemu - darovali jsme hostům hodně laciný bod (budiž jim přičteno ke cti, že ani za takto nepříznivého stavu to nevzdali a nepřestali bojovat). Průběh a výsledek předešlého duelu se projevil i na naší hře v úvodu 2T-2T. Nervozita byla patrná, naštěstí ani hosté nebyli v pohodě. V I. setu to byl víc boj a dřina, než pohledná hra, víc o vlastních chybách...se šťastným koncem pro nás, protože v závěru setu chytil Jirka "fazónu". To se projevilo ve II. setu, kdy bodoval i z těžkých pozic a nic nezkazil a pozvedl tím i spoluhráče k lepšímu výkonu. V půli setu se hostům smolně při smeči zranil Srba (koleno), který je do té doby jakž-takž držel svými útoky nad vodou a bylo rychle hotovo. Hosté ještě jednou dokázali "zazlobit" v S-S. V I. setu byla na Hronovi patrná značná nervozita, což se projevilo ve veliké kazivosti (z vedení 2:4 4x za sebou zkazil, pak ještě 2x) a set urval pro sebe David (mezi sety zbytečně provokoval fandy hostí a ti mu to pak dali "vyžrat" svým až fanatickým řvaním a fanděním "na hraně", byť bez vulgarit). Ve II. setu se nemohl David dostat do příjmu a s útoky z dálky neměl šanci uspět. Hostující borec si naopak míče zpracovával čím dál precizněji, prakticky nic už nezkazil a měl jasně navrch i ve III. setu. To ještě nikdo netušil, že tím je bodový účet hostí uzavřen. V 1T-2T naše trojka proti slabší soupeřově alespoň částečně odčinila předešlý zkrat - soupeře jasně vyprovodila z kurtu a srovnala skóre utkání. Pak přišel vrchol celého duelu - zápas 2T-1T. Od začátku se hrál skvělý nohejbal, drama se vším všudy, obě sestavy se překonávaly v bojovnosti a obětavosti i v krásných akcích. V I. setu jsme hostům pomohli dvěma chybami (Červa) a těsně ho získali. Od II. setu na hřišti dominoval Jirka Kapitola!!! Podal nejlepší výkon sezony a jeho zásluhou (i s pomocí skvělé obrany Míši Remeše a Červova bloku) se jazýček vah začal překlápět na naší stranu. Hosté hráli rovněž výborně, ale nedokázali narůstajícímu tlaku vzdorovat a nenašli protizbraň na skvělý Jirkův útok. Na vlně euforie z předešlého skvělého a vítězného duelu vletěla v 1D-2D naše elitní dvojka na elitní soupeřovu sestavu. V I. setu jsme zaváhali jen v jedné chvíli - z 4:3 jsme hosty pustili do vedení 4:5. Jinak naše dvojka po celou dobu vedla. Duel byl opět velice kvalitní, bojovný a dramatický, tahali jsme však až do konce za delší konec a získali důležité první vítězství.
Utkání řídili sudí Matyášek a Lokaj a zvládli ho se ctí. Udělali jedinou chybu (neviděli "dvoják" hostujícího hráče-každý z nich viděl jen jeden dotek, ale až po utkání si vyříkali, že viděl každý z nich JINÝ dotek) a po zásluze dostali od obou kapitánů za 1.
Duelu zatleskalo cca 30 nadšených domácích fandů i téměř dvě desítky těch hostujících, kteří byli sice zklamáni konečným výsledkem, sportovně ale uznali, že byl zasloužený.