1.liga - 1.5.11 START Plzeň - Bělá 5:5

D. Čukan EbhQg - 02.05.2011 20:11

Sestavy:
- domácí 1D Šik, Švácha / 2D Miksan, Holý / 3D Nozar, Bořánek (Kliment) / 1T Šik, Nozar, Švácha / 2T Holý, Bořánek, Miksan / S Miksan
- hosté 1D Golda, Červinka / 2D J.Kapitola, D.Rožek / 3D Kašpar, M.Rožek / 1T Červinka, Rabas, D.Rožek (Kašpar) / 2T J. Kapitola, Remeš, Golda (M.Rožek) / S M.Rožek

Vývoj skóre: 0:1 (7:10,7:10), 0:2 (6:10,8:10), 1:2 (10:6,10:8), 2:2 (10:8,10:8), 2:3 (4:10,6:10), 3:3 (10:3,4:10,10:5), 3:4 (10:8,5:10,9:10), 4:4 (9:10,10:9,10:8), 4:5 (10:9,8:10,9:10), 5:5 (10:5,10:5).

Hostům chyběli i v tomto utkání Petr a M.Kapitola.
Do duelu s lídrem soutěže jsme vletěli v 1D-1D zásluhou "mladých pušek" jako uragán. Kluci se nezalekli velezkušených soupeřů a podali svůj nejlepší letošní výkon - v obou setech téměř bezchybně útočili a nedali bojujících domácím vůbec šanci na zvrat!!! A náš nápor pokračoval i v 2D-2D - domácí byli zaskočeni, znervózněli a kazili (v I.setu víc Holý), zatímco hosté udělali v každém setu jedinou chybu. Následující trojky ale lépe zvládli domácí. V 1T-1T se soupeřova elitní formace s tou naší vypořádala celkem hladce, neboť i přes několik chyb Šika jsme se pořádně nedostali "do zápasu" a kazili jsme i základní údery (např. Červa 4x za set nenahrál!). V 2T-2T jsme sice víc bojovali a hrál se kvalitnější nohejbal, ale nedokázali jsme eliminovat chytrou Mikyskovu hru proloženou důrazem Holého a bylo srovnáno. Důležitý duel 3D-3D jsme však tentokráte zvládli lépe než domácí po velmi dobrém výkonu obou kluků. V S-S byl I.set koncertem domácího matadora, ale ve II. se mu nepovedlo několik míčů, znervózněl a najednou byl na koni Miloš. Ve III. setu se ale Jirka srovnal a nedovolil našemu borci ani míč. Odvety trojic byly mnohem vyrovnanější, kvalitnější a dramatičtější než ty úvodní. V 1T-2T zvládla lépe koncovku domácí sestava, ale od II. setu se k úžasnému výkonu rozehrál Jirka Kapitola, Michal s Honzou v poli "jezdili", soupeř byl nucen mnohem víc riskovat a víc kazil. I III.set byl dramatický až do konce-šli jsme do vedení 5:7, ale Honza pak 2x fatálně zkazil náhru a domácí otočili na 8:7 a na 9:8, ale rozhodující míč jsme vydřeli!!! Rovněž 2T-1T byla bitva až do konce - David hrál úžasně, u soupeře Jirka rovněž a měl větší podporu v Holém, ale všichni dřeli na maximum. Po těsné výhře v I. setu jsme mohli urvat vítězství ve dvou setech - vedli jsme ve II. dějství o 2 míče (5:7), ale naše horší náhra umožnila domácím dotáhnout a posledním míčem srovnali. I III. set byl bitvou až do 8:8, pak se Červa s Lukášem dopustili fatální školácké chyby - David "vyplazil" těžké pole, míč letěl vysokým obloukem k síti, ale ani jeden z kluků si nekřikl, pak do míče vyrazili oba najednou a Holý jim rozehru zablokoval!?! To nás zlomilo. Následující duel 1D-2D byl nejdramatičtější dvojkovou bitvou utkání, plnou skvělých útoků i obranných zákroků. V I. setu jsme udělali 1 chybu a 1x si kluci nepřipravili útok, což výbornému soupeři stačilo k nejtěsnější výhře. Ve II. hosté ještě víc přitlačili na důrazu a na kvalitě útoků (většina bodů byla z prvního útoku) a drama šlo do III. setu. V něm jsme vedli 5:7, ale domácí srovnali, pak dokonce šli do vedení na 9:8, ale srovnali jsme my. Posledním útokem mohli domácí rozhodnout, ale David vystihl Šváchův úmysl a jeho smeč dal hrudí až k síti Jirkovi, který bombou tesně před zadní lajnu kolem bloku bitvu rozhodl. V posledním duelu 2D-1D jsme už moc šancí neměli - Červa nastoupil se zraněným tříslem (neměli jsme rovnocennou náhradu, tak to šel zkusit), ale přes všechnu naši snahu a bojovnost si zkušení domácí šanci na bod pohlídali.
Utkání před cca 2 desítkami diváků řídili sudí Gaiger a Kastner a zvládli to velmi dobře (jediným "neobvyklým" verdiktem bylo odpískání presu, když hostující M.Rožek dával míč přes placírkou a orazil ho o blok).
Hodnocení trenéra : Dnes jsme podali nejlepší výkon nejen letošní sezony, ale za několik posledních let. Do mužstva se vrátila jiskra, nasazení a touha po vítězství. Pochvalu si i přes několik chyb v rozhodujících míčích zaslouží celý tým. Kluci, dneska jsme si udělali opravdu radost. Jen tak dál....