1.liga - 27.8.11 Přerov - Bělá 5:5

D. Čukan - 28.08.2011 11:22

Nahlásit

Sestavy:
- domácí 1D Pavelka, Miklík T. / 2D Blažek, Doležel / 3D Šlézar, Ertelt J. / 1T Blažek, Ertelt J., Šlézar / 2T Pavelka, Doležel, Miklík T. / S Miklík T.
- hosté 1D J.Kapitola, D.Rožek (M. Kapitola) / 2D Golda, Červinka (Rabas) / 3D Kašpar, M.Rožek / 1T J. Kapitola, Rabas, Golda (Kašpar, M. Kapitola) / 2T Červinka, Remeš, D.Rožek (M.Rožek) / S Golda

Vývoj skóre: 1:0 (10:8,10:8), 2:0 (10:7,10:6), 1:2 (10:6,4:10,8:10), 2:2 (4:10,8:10), 2:3 (5:10,7:10), 2:4 (9:10,9:10), 2:5 (5:10,5:10), 3:5 (10:5,8:10,10:5), 4:5 (10:8,10:5), 5:5 (9:10,10:6,10:6).

Domácí byli oslabeni o O. Miklíka a Wiesnera, nám celou letošní sezonu chybějí Petr a Sedliak.
Klíčový duel o play-off začaly obě strany neklidně a jeho průběh byl jako na houpačce. V 1D-1D na sebe hned v úvodu narazily elitní formace a v obou setech měla většinou navrch ta hostující, jenže...v obou koncovkách setů jsme vyrobili 2 až 3 hrubice za sebou a slibně rozehraný zápas dostali domácí darem! V 2D-2D měla mít naše dosud úspěšná formace proti papírově slabšímu soupeři jasně navrch, oba hosté však podali podprůměrný výkon plný nevynucených chyb, nedokázali se srovnat s nárazovým větrem a hladce podlehli. Ani v I.setu 1T-1T to s námi nevypadalo dobře - hráli jsme zakřiknutě a svázaně. Až "hlasitá domluva" v závěru setu zabrala a od II. setu byla na kurtu úplně jiná trojka - výborné pole, žádná chyba...a první bod. V 2T-2T těžili hosté hlavně z dobré obrany a z chyb domácího Pavelky (v I. setu 4x, ve II. 3x), protože se nám nedařila příprava útoku. Kvůli špatné náhře jsem v závěru II. setu vystřídal nahrávače a povedlo se zápas dovést do vítězného konce. Pak přišly zlomové nepárové zápasy. Domácí si do 3D-3D šetřili Šlézara, ale hostující sestava podala nejlepší výkon sezony a nedala domácím žádnou šanci. V prestižním duelu S-S si bývalí spoluhráči nic nedarovali, oba dřeli do úmoru a v horku proloženém nárazovým větrem odehráli nejvyrovnanější a nejdramatičtější duel dne. V I. setu vedl na začátku 2:0 domácí hráč, ale Golda otočil a T. Míklík pořád jen dotahoval, při 9:9 však měl náš borec lepší nervy. Ve II. setu už bylo 2:6, při 3:6 však Golda dal perfektně připravený útok těsně do autu a Miklík se "chytil" - dotáhl na 5:6 a dokonce 9:8 vedl, ale v koncovce se opět prosadil hostující borec. Oba si sáhli až na dno sil. Obrat v utkání dovršila a kýžený bodík, pro který jsme si do Přerova jeli (lepší vzájemné zápasy s tímto soupeřem), zajistila v 1T-2T v pohodě hrající Davidova sestava - soupeř neměl protizbraň. Po dosažení cíle ale polevila naše koncentrace, bojovnost i herní kázeň a umožnili jsme domácím "vrátit se do utkání".
Najednou měl kdekdo nějaký zdravotní problém, něco pobolívalo...a musel jsem improvizovat s nasazením a míchat sestavami, ale srovnat hlavy už se nám nepovedlo. Z domácích najednou spadly nervy a jejich výkon šel naopak nahoru a tak jsme v zbylých 3 zápasech promarnili šanci...
Utkání před asi 15 fanoušky řídili sudí Jendrišák a Janek - snažili se být nestranní, jen v soubojích na síti se orientovali nepřesně (málo zkušeností?), utkání to však nijak neovlivnilo. Korektní k sobě byly i soupeři, čímž to sudím trochu usnadnili.
Hodnocení trenéra : Začátek utkání se nám opravdu nepovedl. Takto trestuhodně ztratit dvojku se Jirkovi s Davidem už dlouho "nepovedlo". Pak se ale projevil bojovný duch a srdce mančaftu a výsledkem byl obrat. Sebeuspokojení na konci klukům ani nemohu vyčítat, vše máme v posledním kole jen a jen ve svých rukou v duelu s poslední Aší. Věřím, že si play-off nenecháme uniknout. Pochvalu si dnes zaslouží hlavně kluci z 3D - Miloš Rožek a Lukáš Kašpar, Honza Golda za vydřeného singla a Aleš Rabas, který potvrdil nárůst formy.