1.liga, 1.z.play-off - 10.9.11 Zruč-Senec - Bělá 5:0

Nahlásit

Sestavy:
- domácí 1D Smola, Boček (Urban) / 2D Štolka, Pe.Stehlík (Hána) / 1T Štolka, Kovanda, Smola / 2T Urban, Vaňourek, Pe.Stehlík / S Smola
- hosté 1D Kašpar, M.Rožek (J.Kapitola) / 2D Golda, Petr / 1T Červinka, Remeš, Kašpar (M.Rožek, Petr) / 2T J. Kapitola, Rabas, Golda / S Golda

Vývoj skóre: 1:0 (8:10,10:8,10:7), 2:0 (10:7,4:10,10:9), 3:0 (10:2,7:10,10:7), 4:0 (10:8,10:7), 5:0 (10:6,7:10,10:8).

Oběma soupeřům chyběli klíčoví hráči - domácím Pavel Stehlík, hostům David Rožek, ze širšího kádru pak ještě Z. Holub resp. M. Kapitola a T. Sedliak.
Do 1D-1D vstoupili lépe hosté a od začátku dostali nervózní domácí (zejména nezkušeného Bočka) pod tlak. Velmi dobrou pestrou hrou jsme získali I. set a ve II. jsme vedli 3:7!!! Pak přišel místo Bočka Urban, domácí změnili hru a hosté se najednou "zasekli" - několikl mizerných příjmů a náher umožnilo domácím snížit až na 6:7. Po tajmu jsme ale konečně proměnili (6:8) a opět to bylo nadějné. Následovaly však další dvě hrubky v přípravě útoků, což domácí potrestali (8:8). Místo Kašpara nastoupil J. Kapitola, ale hned první smeč z jeho nohy šla těsně mimo a když další smečí trefil přesně soupeře, domácí nezaváhali a "utekli z lopaty". Po vyhraném losu měli domácí ve III. setu výhodu prvního útoku - neproměnili, ale my jsme protiútok "vysypali" sami. Pak jsme si nepřipravili dobře svůj útok, neproměnili jsme a soupeř opět trestal. Znovu šel na plac J. Kapitola, ale obrat se už nepovedl. Ve 2D-2D šly na sebe elitní formace (byť v "neoriginálních" sestavách) a v I. setu vládli domácí, naše nově sestavená dvojka se trošku "hledala" a sklepávala nervozitu. Od II. setu ale šla naše hra strmě nahoru a domácí neměli co hrát. Ve III. setu jsme vedli o dva body (7:9), ale ani to nestačilo!?! Domácí snížili, pak jsme neproměnili dokonce 3x své možnosti a domácí dostali i tento duel darem. Do 1T-1T už tím pádem mohli jít v klidu, což jsme jim ještě víc umožnili katastrofální hrou - 2 zkažené míče z prvních tří útoků (Červinka), pak napálený blok a další kiks (5:0) - dvojí střídání už set nemohlo zachránit, protože jsme nebyli schopni ani pořádně příjmout servis!?! Ve II. setu se ale rozehrát M. Petr, zlepšili jsme obranu a...najednou bylo vše jinak a domácí až do konce setu tahali za kratší konec. Bohužel jsme opět nedokázali dotáhnout psychickou výhodu do úspěšného konce - III. set rozhodly naše dva zkažené míče ze špatně připravených náher, zatímco soupeř odehrál zkrácený set bezchybně. V duelu 2T-2T jsme měli velmi dobrou obranu (zejména Rabas), ale oba smečaři měli jen pár světlých chvil - je pravdou, že mnohdy útočili z velmi špatně připravených pozic. Dobrý byl jen úvod I. setu, kdy jsme vedli až 3:6, ale pak jsme jen trefovali soupeřovy hráče a soupeř chytrou hrou zápas ovládl. V "utkání poslední naděje" oba soupeři dřeli - Smola toužil vrátit soupeři porážku z Bělé, Honza chtěl prodloužit naši naději - a hráli oba výborně. V I. setu měl Honza trochu horší příjem a z dálky neproměňoval, takže domácí borec měl pořád o bod až o dva navrch (až do 8:6). V závěru 2x zariskoval a oba pokusy zkazil... Ve II. setu šel ale do vedení hostující hráč (až 3:7) a domácí dříč přes veškerou bojovnost nedokázal snížit na víc než dvoubodový odstup (6:8). I III. set byl dramatický - až do 7:8 se soupeři přetahovali po bodu, ale místo vyrovnání skončila smeč hostí na pásce!!! Pak už si to domácí hráč zkušeně pohlídal.
Před 5 až 6 desítkami diváků pískali sudí Gaiger a Karlovec, utkání odřídili nestranně a solidně.
Hodnocení trenéra :
Utkání jsme nezvládli hlavně psychicky - částečně to ovlivnila neúčast nejzkušenějšího hráče Davida Rožka, zbytek "zařídila" nejistota a nevyrovnanost jednotlivců. Velmi dobře zahrál po dlouhodobé absenci Martin Petr, ani on se však v kritických fázích utkání nevyhnul zaváháním a chybám. Spokojen jsem byl i s výkonem Aleše Rabase v obranné fázi, ostatní hráči podali velmi nevyrovnané a kolísavé výkony se zbytečně velkým množstvím nevynucených chyb v základních herních činnostech.
Přes jednoznačné konečné skóre však utkání tak jednoznačný průběh nemělo a v odvetě doma ještě favorita duelu určitě potrápíme. Věřím, že se rozhodne až ve 3. dějství...