1.liga, 2.z.play-off - 17.9.11 Bělá - Zruč-Senec 5:3

D. Čukan EbhQg - 18.09.2011 09:01

Sestavy:
- domácí 1D J.Kapitola, D.Rožek / 2D Golda, Petr / 1T J. Kapitola, Rabas, Golda / 2T Petr, Remeš, D.Rožek / S Golda
- hosté 1D Smola, Urban / 2D Štolka, Pe.Stehlík / 1T Štolka, Kovanda, Smola / 2T Urban, Vaňourek, Pe.Stehlík (Hána) / S Smola

Vývoj skóre: 1:0 (10:8,10:9), 1:1 (9:10,9:10), 1:2 (10:8,8:10,7:10), 2:2 (10:3,8:10,10:9), 2:3 (9:10,10:6,8:10), 3:3 (10:8,10:6), 4:3 (10:9,10:4), 5:3 (10:8,5:10,10:9).

Soupeři opět chyběl Pavel Stehlík (a nepřijeli taky Z. Holub a Boček), my jsme byli téměř v úplné sestavě (chyběl jen T. Sedliak).
Už od úvodu 1D-1D bylo zřejmé, že to bude úporná bitva-všichni dřeli na doraz. V I.setu jsme šli do vedení, ale soupeř držel až do poloviny setu vyrovnaný průběh. Při 6:5 Jirka úspěšným blokem zařídil náskok dvou bodů a ten jsme udrželi. I II.set byl vyrovnaný, tentokráte jsme pořád dotahovali my. Při 6:6 zahrál Smola kraťas, který sudí Lokaj posoudil jako aut - hosté důrazně protestovali, ale neuspěli (byť sudí si svým výrokem nebyl zdaleka jistý). Bitvu jsme v těsné koncovce zvládli. I 2D-2D přinesla úporný boj - v I.setu jsme několikrát útok soupeře chytli, ale Štolka 3x Honzu zablokoval (bohužel včetně posledního útoku při 9:9). Rovněž II. set dospěl po boji do devítek a rovněž jsme byli na útoku, Martinův technický úder však šel do sítě!?! Do 1T-1T jsme v I. setu na soupeře vlítli (kluci chtěli odčinit nepříliš povedený duel z minulého utkání), získali klidný náskok (6:3) a byť soupeř "zlobil" (6:5), set jsme získali. Ve II. ale měli navrch hosté, kterým jsme několika chybami boj usnadnili. Ve III. setu Honza 4x za sebou nezabodoval, Jirka přidal chybu a výbornému soupeři to stačilo ke klidné výhře. V I. setu 2T-2T dostali hosté "nářez", ani střídání to nezměnilo. Přispělo však ke zklidnění jejich hry a II. set byl dlouho vyrovnaný. Při 8:8 Martin úspěšně zablokoval Hánu, ten však začal naprosto nesmyslně protestovat proti dopadu míče (i z lavičky bylo jasně vidět, že byl dobrý) a světe div se!!! - ani jeden ze sudích neviděl, kam míč dopadl!!??(lze to chápat u sudího Křepelky, který byl souboji velice blízko a nestihl ho zachytit, ale je to nepochopitelné u druhého naproti, který měl nezakrytý výhled) a dali nový míč!!! To zvedlo dost prudké vášně na obou stranách, nechali jsme se tím rozhodit a set ztratili. Ve III.setu to bylo drama o nervy s několika vydřenými míči v obraně na obou stranách a se šťastným koncem pro domácí posledním možným míčem - i na konci ještě zkoušel Hána chabě proti čemusi protestovat (za což si získal "přízeň" diváků), ale na to už nikdo nereagoval. Souboj S-S byl opět úporný, bojovný a vysilující (a opět třísetový, jako již u těchto soupeřů tradičně). Po nejtěsněji prohraném I. setu Honza zvedl hlavu a ten II. získal poměrně jistě. Ve III. však Smola vytáhl několik skvělých zákroků i smečí a měl navrch. Opět se vše zlomilo při stavu 7:8, kdy Honzův technický míč 2x poskočil po pásce a vypadl do autu. V 1T-2T Jirkova trojka zahrála velice dobře a zkušeně využívala soupeřových slabin - celý zápas jsme měli pod kontrolou i když jsme se ani tentokráte nevyvarovali chyb, jimiž jsme drželi hosty nad vodou. Nejdramatičtějším bojem byl I.set 2T-1T. Obě trojice dřely na doraz a pochytaly neuvěřitelné. Poslední bodík jsme dokázali urvat my, což nás výrazně "nakoplo" do II. setu, zatímco soupeř se již zvednout nedokázal - najednou byly útoky hostí "bezzubé" a set jsme dokončili ve velkém "laufu". Zklamání z předešlé trojky se na Štolkově výkonu projevilo i v I.setu 1D-2D, kdy několikrát neproměnil, odskočili jsme na 2-3 body a přiblížili se konečné výhře na jediný set. Od začátku II. ale byly na Davidovi patrné zhoršující se zdravotní potíže (záda) a byť to se zaťatými zuby zkoušel, znatelně ho to limitovalo. Při pokusu chytit smeč soupeře (za stavu 4:7) si se zády znovu "hnul" a tak jsem si vyžádal přerušení hry na ošetření. Zlaté ruce naší paní Sazečkové pomohly. Ve III. setu soupeř udělal špatné rozhodnutí, když zvolil stranu (nechtěli hrát proti slunci) i za cenu toho, že budeme první útočit. Hosté spoléhali na Davidovu zdravotní indispozici a podávali jenom do něj. On však (i díky Jirkovým velmi dobrým náhrám a navzdory tlaku-soupeř totiž dokázal pokaždé vyrovnat) všech 5 potřebných útoků suverénně proměnil (na poslední míč si sice soupeř "sáhl", ale nezpracoval)!!!!
Utkání odřídili sudí Křepelka (kromě výše popsaného bez dalších zaváhání) a Lokaj (byl víc nervózní - ještě několikrát neviděl dotek sítě jak u domácích, tak u hostí).
3 desítky domácích fandů byly nadšeny jak z našeho vítězství, tak z krásného utkání - obě mužstva zahrála výrazně lépe, než v prvním duelu před týdnem.
Hodnocení trenéra:
Dnešní duel byl vysoce kvalitní a dramatický. Pro nás je vítězství o to cennější, že jsme přehráli soupeře, jež podal kvalitnější výkon než minule. Šance do rozhodujícího utkání vidím 50:50. Všechny kluky musím pochválit za výborné výkony, za úžasné nasazení i za dodržování účinné taktiky, která na soupeře platila.
Trochu mě mrzí, že na utkání play-off jediného ligového mužstva v kraji nenajdou cestu nohejbalisté a příznivci této hry ze širšího okolí.