1.liga, 3.z.play-off - 24.9.11 Zruč-Senec - Bělá 5:4

Nahlásit

Sestavy:
- domácí 1D Štolka, Pa.Stehlík (Pe.Stehlík) / 2D Smola, Urban (Boček) / 1T Štolka, Kovanda, Smola (Pe.Stehlík) / 2T Hána, Vaňourek, Pa.Stehlík / S Smola
- hosté 1D Golda, Petr / 2D J.Kapitola, D.Rožek / 1T J. Kapitola, Rabas, Golda (Kašpar, M.Rožek) / 2T Petr, Remeš, D.Rožek / S Golda

Vývoj skóre: 0:1 (10:6,8:10,9:10), 0:2 (6:10,10:8,9:10), 1:2 (10:7,10:5), 2:2 (7:10,10:8,10:9), 2:3 (7:10,9:10), 3:3 (5:10,10:7,10:8), 4:3 (10:7,10:8), 4:4 (10:4,6:10,9:10), 5:4 (7:10,10:8,10:9).

Oběma soupeřům již nechyběl nikdo z klíčových hráčů, ze širšího kádru pouze Z. Holub resp. M. Kapitola a T. Sedliak.
V 1T-1T domácí elitní sestava vlítla do zápasu excelentně, bezchybnou hrou a s přispěním "tuhých nohou" Goldy si vybudovala náskok tří bodů a ani střídáním jsme to nedokázali změnit. Ve II. setu jsme změnili obranu, povedlo se 2x chytit útok domácích a i díky nejistotě Pa.Stehlíka v poli jsme set získali my. V III. dějství se nikomu nepovedlo odskočit víc než o bod. Při 9:9 jsme neproměnili útok, ale domácí rovněž ne a druhou šanci jsme již nepromarnili.
Do 2T-2T zase lépe vstoupila elitní sestava hostí, což zkusili domácí změnit střídáním-taky neúspěšně. Ve II. setu se Urban zlepšil na útoku, Smola "vyjel" několik ran v poli a domácí se v euforii probojovali k III. setu. I v něm získali výhodu, když jsme při 6:6 neproměnili, a dotáhli to až do stavu 9:8. Svůj útok jsme dali (9:9), pak jsme ubránili a šťastně urvali už druhý bod nejtěsnějším rozdílem. Zaražení domácí nasadili do 1T-1T svou elitu a po váhavém začátku (3:5) se rozjeli k výbornému výkonu, čemuž napomohla nervozita a nejistota obou zadáků na naší straně-opět nepomohlo ani střídání Goldu Kašparem. Ve II. setu už rozjetá domácí mašina válcovala a my nenašli protihru-bez pole a rozvahy se to vyhrát nedá. Prvním zlomovým duelem utkání byl souboj 2T-2T. Set a půl měli hosté navrch a zdálo se, že domácí podlehnou. Od 5:7 se ale najednou náš útok "zasekl", 2x nás Hána zablokoval, neproměnili jsme řadu možností (chyběla pestrost a technika, i drtivé rány domácí pochytali u plotu) a set jsme ztratili!? III. set byl dramatický, nikdo nechtěl udělat chybu (např. výměnu při 7:7 domácí proměnili až 6. útokem!!) a zkrácený set trval hodně dlouho, protože obě obrany dominovaly nad útoky. Set rozhodlo štěstíčko tentokráte pro domácí-při 9:9 zahrál Pa.Stehlík smeč po síti a přes pásku se míč převalil těsně za síť. Za vyrovnaného stavu byli domácí opět na koni a my jsme byli zklamáni ze ztráty slibného náskoku. V S-S dosud nejistý a nervní Golda ale předvedl famózní změnu - zahrál nejlepší letošní výkon a byť domácí Smola dřel do úmoru, Honza ho tentokráte (prvně v jejich dosavadních duelech) vyprovodil z kurtu ve dvou setech, když za celá zápas zkazil jediný míč!!! A byli jsme opět "v utkání" a nažhaveni. Duel 1T-2T však bohužel skoro přesně kopíroval průběh předešlého zápasu této naší trojky. Jasný I. set pro hosty, klidná hra a vedení 4:6 ve II. setu a stejný zlom. Domácí najednou byli všude, nic nezkazili, nic pro ně nebylo ztraceno...a my jsme jim ještě pomohli několika chybami. A ve III. setu opět opatrnou hrou nabídnutá šance domácím a opět v závěru křeč - srovnáno. V 2T-1T domácí podali bojovnější a obětavější výkon, proložený pestrou a chytrou hrou, zatímco naše trojka neměla svůj den - nepomohlo ani nasazení jiného nahrávače (M. Rožek místo Rabase), protože i nejprudší rány domácí "zobali", zatímco nám lítaly do plotu i smeče "na noze". V euforii z vedení vlítla do 1D-2D domácí elita na tu naši jako uragán - hosté byli frustrovaní z předešlých trojek a nedokázali je "hodit za hlavu" (zejména D. Rožek byl rezignovaný). Když domácí proměnili na 4:0, David to neunesl a napálil ve vzteku míč až na vrcholek nejvyššího stromu (dostal žlutou a bylo 5:0, navíc mu to příliš nepomohlo uvolnit pres). Z nervů ho dostalo až moje hecování a hlavně Jirkův klid a bojovnost. Na začátku II. setu jsme šli do vedení 0:2, pak David chytil útok a dal na 0:3 a byl "zpátky". Oba soupeři pak předvedli urputnou bitvu s několika úžasně vydřenými míči na obou stranách, až duel dospěl do 9:9 ve III. setu. Neproměnili jsme svůj útok, ale domácí si protiútok nezvládli připravit a další šanci již nedostali!!! Takže tu byl poslední royhodující souboj série - 2D-1D. Domácí byli nervóznější (zejména Urban nám pomohl pár chybami), ale hosté se snad "zalekli vítězství"!?! Po vyhraném I. setu jsme i ve II. pořád vedli až do 7:8 (navíc jsme při tomto stavu měli útok!!!). Pak ale 2x Honza neproměnil (zasmečoval přesně do místa, kam dle pokynů hrát neměl?!), při 9:8 neproměnil ani Martin a byl tu osudový III. set, na který už vůbec nemělo dojít. Hned v úvodu jsme neproměnili a domácí vedli 6:5, srovnali jsme. Pak jsme ubránili útok a šli do vedení 6:7!!! Ani to však nestačilo, protože Urban najednou "válel" a bodoval s přehledem (na 7:7 z těžké náhry po chyceném útoku a na 8:7 jednoduchým "dloubákem" do volného pole). Poslední útok při 9:9 měli domácí - hostující Petr nezvládl postavit blok u kolíku, jenom proběhl kolem a Urban jednoduše "flusnul" do odkrytého pole rozhodující postupový bod!!??
Utkání před více než stovkou domácích fandů pískali sudí Gaiger a Karlovec, kteří se tentokráte nevyvarovali několika chybám a nejistým verdiktům (několikrát je korigovali hráči obou týmů férovým přiznáním), v nichž však nebyl úmysl, spíše "nestíhali" sledovat (sudí Karlovec působil dost apaticky, párkrát byl víc divák než rozhodčí).
Hodnocení trenéra: Musím všem klukům poděkovat za odvedený výkon a za povedenou sezónu. Po prvním zápase už nám nikdo nedával šanci, ale dokázali jsme udělat ze série krásné drama a postoupil nakonec o kousíček šťastnější z vyrovnaných soupeřů - prováhali jsme dnes 3x šanci rozhodnout!!! Nezbývá než pogratulovat soupeři k vydřenému postupu a užít si za týden v sobotu poslední smeč a rozloučení s letošní sezonou.

#1 Jirka aStiE - 25.09.2011 18:21

Diky za perfektni a podrobny komentar, i za videa z minuleho tydne.

#2 váňa SCVBr - 25.09.2011 19:24

Včera to byl opravdu úchvatný nohejbal, který rozhodl poslední možný balon.
Celá série byla hodně vyrovnaná. Skvělý výkon podal tým Bělé, který potvrdil, že právem postoupil do play-off skvělým závěrem v základní části. Též musím vyseknout poklonu našim věrným fandům a tímto je pozvat na finálovou sérii s rivalem z Plzně. Věřím, že z Plzně též dorazí početná skupina fandů a ve Zruči padve divácký rekord, který by se mohl přiblížit i třem stovkám. Občerstvení bude zajištěno, stejně tak bohatá tombola. Chystá se rovněž divácká soutěž. Snad mi vyjde jednání s regionální televizí, či ozvučení a moderování utkání.

#3 paya kdUOP - 25.09.2011 19:26

byl to super zápas, naprosto vyrovnanej. klobouk dolů, hráli jste fakt dobře.